'Επίθεση εναντίον μικτής άμυνας 1-4
Ο 1 πηγαίνει με ντρίπλα αντίθετα από τον 2. Ο 2 κατεβαίνει χαμηλά. Ο 4 βγαίνει στη κορυφή της ρακέτας. Οι 3 και 5 κάνουν base line staggered screen για τον 2. Ο 3 μετά το screen στον 2 κάνει flash στη μπάλα στη καρδιά της ρακέτας. Αν πάρει μπάλα έχει επιθετική ενέργεια και τελείωμα ή πάσα δεξιά στον 4 που μετακινείται για ελεύθερο σουτ. Αν ο 3 πάρει τη μπάλα ψάχνει το σουτ, το high-low με τον 5 ή επίθεση από τη δεξιά πλευρά με τον 4 να είναι έτοιμος για το σουτ. Ο 3 κάνει roll in ή pop out στη γωνία για σουτ. Ο 5 κινείται στη base line. Ο 2 συμπληρώνει στη πλάτη του 1. Ο 4 κινείται ανάλογα με τη θέση της άμυνας και είναι έτοιμος να σουτάρει. ΠΗΓΗ http://www.despotakis.gr/ |