1η ΓΙΟΡΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΙΑΛΥΣΟΣ 2011 -- ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ Ό ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ ( ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΑΛΥΣΟΣ) ΣΤΙΣ 28-29&30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ

Κυριακή, 24 Απριλίου 2011



                 ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΄ΙΑΛΥΣΟΣ΄
               ΤΜΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

  
   
  



Ιαλυσός 12/04/2011
 



  
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ  1η  ΓΙΟΡΤΉ ΜΠΑΣΚΕΤ ΄ΙΑΛΥΣΟΣ 2011΄

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:  (Α ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ  1999-2000 ) –( Β  ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ  2001 & ΝΕΟΤΕΡΟΙ
)

ΑΡΘΡΟ 1Ο : ΓΕΝΙΚΑ
Ο Πολιτιστικός Αθλητικός Όμιλος ΠΑΟ Ιαλυσός διοργανώνει το αναπτυξιακό τουρνουά καλαθοσφαίρισης με την επωνυμία  ΄΄1η ΓΙΟΡΤΗ  ΜΠΑΣΚΕΤ ΄΄ ΙΑΛΥΣΟΣ 2011΄΄
Το τουρνουά διοργανώνεται με την συνεργασία της ΤΕ ΕΟΚ Δωδεκανήσου και την στήριξη του Δ.Ο.Π.Α.Ρ Δήμου Ρόδου και της Δημοτικής Ενότητας Ιαλυσού.
                                                                                                    
ΑΡΘΡΟ 2Ο : ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ & ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Το Τουρνουά προγραμματίζεται να διοργανωθεί στις 28-29 & 30 Απριλίου 2011 στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Ιαλυσού
                                 
ΑΡΘΡΟ 3ο  ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΝ
Στο τουρνουά θα λάβουν μέρος οι ομάδες: 1)ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ 2) ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ 3)ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ 4)ΑΣ ΕΛΠΙΣ 5)ΑΣ ΖΕΦΥΡΟΣ 6)ΑΣ ΚΟΛΕΓΙΟ7)ΑΣ ΙΠΟΚΡΑΤΗΣ 8)ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2000

ΑΡΘΡΟ 4Ο ΑΘΛΗΤΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕΝΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Στο τουρνουά  έχουν δικαίωμα συμμετοχής αθλητές που έχουν γεννηθεί τα έτη 1999-2000 για τη  Κατηγορία Α και οι αθλητές που έχουν γεννηθεί τα έτη  2001 και μικρότεροι  για τη Κατηγορία Β
Οι ομάδες  για την συμμετοχή των αθλητών μπορούν να χρησιμοποιήσουν ονομαστική κατάσταση με ημερομηνία γέννησης θεωρημένη από τον πρόεδρο και τον γενικό γραμματέα του σωματείου  καθώς και Ιατρικά Θεωρημένη ότι οι αθλητές είναι υγιείς και μπορούν να λάβουν μέρος στους αγώνες του  Τουρνουά . 
Την παραπάνω αναφερόμενη κατάσταση θα προσκομίσουν τα σωματεία στη γραμματεία πριν την έναρξη του κάθε αγώνα.

ΑΡΘΡΟ 5ο ΤΡΟΠΟΣ -ΣΥΣΤΗΜΑ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Το τουρνουά θα διεξαχθεί σε δυο κατηγορίες και σε δύο ομίλους για κάθε κατηγορία :
Κατηγορία Α  γεννηθέντες 1999-2000 και Κατηγορία  Β γεννηθέντες  2001 και μικρότεροι,
Η κάθε ομάδα συμμετέχει με (12 )δώδεκα το  λιγότερο   αθλητές για κάθε κατηγορία.
Οι αγώνες θα διεξάγονται σε τέσσερα οκτάλεπτα με δικαίωμα υποχρεωτικής συμμετοχής 5 λεπτών το ολιγότερο όλων των αθλητών κάθε ομάδας
Στην Α κατηγορία θα διατηρείται χρόνος και σκορ ενώ στη Β κατηγορία μόνο χρόνος

ΑΡΘΡΟ 6Ο ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΟΡΟΙ –ΑΜΥΝΑ
Στο τουρνουά επιτρέπεται η άμυνα man to man  και τα  μαρκαρίσματα των αθλητών μετά από το μισό γήπεδο στο χώρο τη ς άμυνας τους απαγορεύονται οι παγίδες ή αλλού είδους πιεστικής άμυνας

ΑΡΘΡΟ 7Ο ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ-ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ
Τους αγώνες θα καλύψουν οι διαιτητές και οι κριτές των Τοπικών συνδέσμων Δωδεκανήσου

ΑΡΘΡΟ 8Ο ΙΑΤΡΙΚΗ-ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΑΓΩΝΩΝ
Η ιατρική-Υγειονομική κάλυψη  καθώς και ή παροχή πρώτων βοηθειών των αγώνων θα γίνει από το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών Ρόδου

ΑΡΘΡΟ 8Ο ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
Ο Πολιτιστικός Αθλητικός Σύλλογος ΠΑΟ Ιαλυσός αναλαμβάνει εξ ολοκλήρου τα έξοδα διαμονής και διατροφής δεκαπέντε (15) μελών για τις αθλητικές αποστολές των συλλόγων    ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ ΚΩ και ΑΣ ΗΡΑΚΛΗ 2000 ΚΩ που συμμετέχουν στο τουρνουά καθώς επίσης και τις μετακινήσεις  που θα χρειαστούν από το σημείο άφιξης τους προς το ξενοδοχείο και αντίστροφα και από το ξενοδοχείο προς το γήπεδο   και αντίστροφα.

ΑΡΘΡΟ 9Ο ΕΠΑΘΛΑ –ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΑ
Σε όλες τις ομάδες που θα πάρουν μέρος στο τουρνουά θα απονεμηθούν κύπελλα -αναμνηστικά και σε όλους τους συμμετέχοντες αθλητές ,προπονητές αναμνηστικά διπλώματα και μπλουζάκια τις διοργάνωσης

ΑΡΘΡΟ 10Ο ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΟΡΟΙ-ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ
Οτιδήποτε δεν προβλέπεται από την παρούσα προκήρυξη θα επιλύεται από την οργανωτική επιτροπή τις διοργάνωσης.

ΑΡΘΡΟ 11Ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
Το επίσημο πρόγραμμα των αγώνων του τουρνουά θα ανακοινωθεί μετά την οριστική συμμετοχή των ομάδων



Με εκτίμηση
ΓΙΑ ΤΟ Δ/Σ ΤΟΥ ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ


Ο Πρόεδρος                                                 Ο Γενικός Γραμματέας

Παπαγούρας Μιχάλης                                    Χατζηκαλημέρης Γεώργιος










Π.Α.Ο. ΙΑΛΥΣΟΣ ΤΜΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ :Δ/ΝΣΗ: ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 9-11 ΙΑΛΥΣΟΣ 85101-ΡΟΔΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ ΤΗΛ.& ΦΑΞ 22410  96933  ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Γ. ΧΑΤΖΗΚΑΛΗΜΕΡΗΣ
       ___________________________________________________________________________________
 
                 
         ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΄΄ΙΑΛΥΣΟΣ΄΄
ΤΜΗΜΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
1Η  ΓΙΟΡΤΗ  ΜΠΑΣΚΕΤ ΄΄ΙΑΛΥΣΟΣ 2011΄΄
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ  28-29 & 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011


ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΥΠΟΥ

Σας γνωρίζουμε τις ομάδες που συμμετέχουν κατά  κατηγορία στην 1η Γιορτή Μπάσκετ ΄΄ΙΑΛΥΣΟΣ 2011΄΄ καθώς επίσης και το επίσημο  αγωνιστικό πρόγραμμα του τουρνουά

ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ :

Α/Α
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   Α ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ
 1999--2000
Α/Α
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   Β  ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ
2001 & ΝΕΟΤΕΡΟΙ
1
ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ
1
ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ
2
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ
2
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ
3
ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 ΚΩ
3
ΑΣ ΖΕΦΥΡΟΣ
4
ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ
4
ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ
5
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ
5
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ
6
ΑΣ ΕΛΠΙΣ
6
ΑΣ ΕΛΠΙΣ

ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2003-2004
 1. ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ
 2. ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΘΛΗΣΗ
                                       
Σημείωση:
Η  κατηγορία Α για τα παιδιά γεννηθέντα τα έτη 1999-2000 θα διεξαχθεί στην πρώτη φάση σε δύο (2) Ομίλους και στην δεύτερη φάση θα αγωνιστούν οι ομάδες ανάλογα με την θέση που κατέλαβαν στον όμιλο τους όπως παρακάτω:     

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β ΦΑΣΗΣ

1ος Α Ομιλου
1ος Β Ομιλου
2ος Α Ομίλου
2ος Β Ομιλου
3ος Α Ομιλου
3ος Β Ομιλου





ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΠΙΣΗΜΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
 


C:\Users\mike\Desktop\logo pao ialysos.jpg1η ΓΙΟΡΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ‘’ΙΑΛΥΣΟΣ 2011’’
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΙΑΛΥΣΟΥ 28-29 & 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011
*********
 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΓΕΝΗΘΕΝΤΕΣ : 1999-2000 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β ΓΕΝΗΘΕΝΤΕΣ : 2001-2002
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΠΕΜΠΤΗ 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011

ΩΡΕΣ ΑΓΩΝΩΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α 1999-2000
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β 2001-2002

09.30-10.30
ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ—ΑΣ ΕΛΠΙΣ


10.30-11.30
ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ—ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ


11.30-12.30

ΠΑΟ. ΙΑΛΥΣΟΣ--ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ

12.30-13.30

ΑΣ ΕΛΠΙΣ--ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ


16.30-17.30



17.30-18.30
ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ--ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ


18.30-19.30

 ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ--ΑΣ ΖΕΦΥΡΟΣ

19.30-20.30

ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ-- ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ


Π ΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011

ΩΡΕΣ ΑΓΩΝΩΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α 1999-2000
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β 2001-2002

09.30-10.30
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ- ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ


10.30-11.30

ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ --ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ

11.30-12.30
 ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ –ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ


12.30-13.30




16.30-17.30
ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ –ΑΣ ΕΛΠΙΣ


17.30-18.30

ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ--ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ

18.30-19.30

ΑΣ ΖΕΦΥΡΟΣ—ΑΣ ΕΛΠΙΣ

19.30-20.30
 
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ--ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ

20.30-21.30
ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ



ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011

ΩΡΕΣ ΑΓΩΝΩΝ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α 1999-2000
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β 2001-2002

09.30-10.30
3ος Α ΟΜΙΛΟΥ--3ος Β ΟΜΙΛΟΥ


10.30-11.30

ΑΣ ΕΛΠΙΣ –ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ

11.30-12.30
2ος Α ΟΜΙΛΟΥ--2ος  Β ΟΜΙΛΟΥ


12.30-13.30
1ος Α ΟΜΙΛΟΥ-- 1ος Β ΟΜΙΛΟΥ


13.30-15.00
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ-ΑΠΟΝΟΜΕΣ
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ-ΑΠΟΝΟΜΕΣ


15.30-16.30

 

16.30-17.30

 







ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ 2003-2004

17.30-18.30

ΠΑΟ ΙΑΛΥΣΟΣ--ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

 
Share this article :

Επίθεση

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία »

Φυσικές Ικανότητες

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία »

Γενικά Θέματα

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία »

Προπονητής Ακαδημιών

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία »

Προπονητική Φιλοσοφία

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία »

Κατασκοπεία Scouting Στατιστική

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία »

Σεμινάρια

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία »

Προπονητής Ακαδημιών

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία »

Ασκήσεις Ατομικής Τεχνικής

Ατομική Τεχνική

Αφιερώματα

Βιβλία Καλαθοσφαίρισης

Αθλητική Ψυχολογία

 
Support : Δημιουργία ιστοσελίδας | Al.Ge Template | Πρότυπο ΒΒ2
Copyright © 2013. All About Basketball Coaching - All Rights Reserved
Τεχνική Επιμέλεια - Δημιουργία ιστοσελίδας - Εμπνευσμένο από Al.Ge
Proudly powered by Al.Ge Template